Jak zamówić OV-chipkaart – karta osobista?

/, Najlepsze, Życie codzienne/Jak zamówić OV-chipkaart – karta osobista?

Jak zamówić OV-chipkaart – karta osobista?

Kartę osobistą OV-chipkaart można nabyć składając wniosek osobiście, w jednym z punktów OV lub online, za pośrednictwem strony https://www.ov-chipkaart.nl/ov-chip-kopen/persoonlijke-ov-chipkaart-aanvragen.htm

Poniżej procedura składania wniosku online krok po kroku.

Najpierw należy wypełnić puste pola swoimi danymi (lub osoby trzeciej) i kliknąć na różowy przycisk „Volgende stap”.

Następnie należy załadować zdjęcie, które spełnia poniższe kryteria:

  • jest aktualne
  • twarz posiadacza karty jest dobrze widoczna
  • minimalny rozmiar zdjęcia to 50 kB, a maksymalny 5 MB
  • jest zapisane w formacie jpg

Potem ponownie należy kliknąć na przycisk „Volgende stap”.

Następnym krokiem jest odpowiednie przycięcie zdjęcia. Ważne jest, aby twarz była dobrze widoczna na żółtej OV-chipkaart. Następnie należy nacisnąć przycisk „Volgende stap”.

Na tej samej stronie powinno wyskoczyć okienko, w którym jeszcze raz można skontrolować widoczność zdjęcia. Jeśli jest niewyraźne lub źle przycięte, można je skorygować poprzez naciśnięcie przycisku „Wijzig foto”. Jeśli zdjęcie spełnia wszystkie wymienione wcześniej wymagania, należy nacisnąć przycisk „De selectie is juist”.

Następnie należy określić, czy wyrażana jest chęć korzystania z automatycznych doładowań. Przy wyborze takiego doładowania jedną z kwot (10 euro, 20 euro lub 50 euro) można być spokojnym o to, że gdy saldo na OV-chipkaart spadnie do 0, zostanie wykonany na nią automatyczny przelew z konta bankowego posiadacza karty na kwotę, na którą wcześniej się zdecydował. Automatyczne doładowanie nie jest obowiązkowe.

Po wyborze opcji doładowań, należy wyrazić zgodę na wykonywanie automatycznych przelewów (jeśli dokonano wyboru którejś z kwot doładowań) i nacisnąć „Volgende stap”.

Dalej można sprawdzić wcześniej wpisane dane oraz opcję doładowań, która została wybrana. Należy zaznaczyć zgodę z regulaminem i nacisnąć „Volgende stap”.

Ostatnim krokiem jest zapłata za kartę, co można zrobić klikając prostokąt z napisem „Betalen”.

Z paska z napisem „Selecteer” należy wybrać nazwę odpowiedniego banku i kliknąć przycisk „Verder”. Następnie zostanie wykonane przekierowanie na stronę banku, gdzie można dokonać wpłaty za wyrobienie karty.

W ciągu trzech dni roboczych od dokonania wpłaty powinno przyjść potwierdzenie na e-maila o złożeniu zamówienia na kartę.

By |2017-08-18T12:49:52+00:00sierpień 18th, 2017|Categories: Bez kategorii, Najlepsze, Życie codzienne|0 Comments

About the Author:

Jesteśmy grupą osób, które od lat pasjonują się światem wiatraków, tulipanów i rowerów. Chcemy służyć pomocą Polakom potrzebującym rady i wsparcia za granicą. Pośredniczymy w kontakcie z zagranicznymi urzędami i instytucjami, wspieramy przy zawieraniu umów i transakcji, oferujemy tłumaczenia oraz kursy językowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej strony oraz do kontaktu.

Leave A Comment