Niezbędnik osoby, która wybiera się do Holandii, aby pracować fizycznie

/, Początki w Holandii/Niezbędnik osoby, która wybiera się do Holandii, aby pracować fizycznie

Niezbędnik osoby, która wybiera się do Holandii, aby pracować fizycznie

Każda osoba wybierająca się do Holandii do pracy fizycznej na pewno zastanawia się, w co powinna zaopatrzyć się przed wyjazdem. Dziś postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości i przychodzimy z kilkoma poradami.

Ubrania i buty robocze – praca fizyczna może odbywać się w trudnych warunkach, warto więc zaopatrzyć się w zapas ubrań dostosowanych do pory roku oraz wygodne buty. Pamiętaj o odzieży przeciwdeszczowej oraz butach z blachą – są one często wymagane do pracy fizycznej.

Pościel – najprawdopodobniej nie będzie ona dostępna lub dostaniesz taką, która wcześniej była używana przez innego pracownika. Dla własnego komfortu warto się w nią zaopatrzyć. Karimata i ciepły śpiwór również mogą się sprawdzić.

Garnki, talerze, sztućce – na miejscu razem z Tobą będzie pracować wiele osób. Nawet jeśli miejsce zaopatrzone będzie w potrzebne rzeczy – mogą być one używane przez innych i nie będziesz mieć do nich dostępu.

Załóż konto walutowe – dzięki temu unikniesz trudniejszej procedury z zakładaniem konta w Holandii. Czasami może ona trwać bardzo długo, co może skutkować dłuższym oczekiwaniem na wynagrodzenie. Warto więc zabezpieczyć się przed wyjazdem. Udostępnij numer konta najbliższej rodzinie, która w razie jakiegoś złego zdarzenia będzie w stanie wesprzeć Cię finansowo.

Jedzenie – jeśli chcesz zaoszczędzić, warto na początek zaopatrzyć się w zapasy, które można długo przechowywać. Makaron, ryż, potrawy instant czy konserwy mogą okazać się bardzo pomocne.

Dokumenty własne – paszport, dowód osobisty, możesz także zabrać międzynarodowy odpis aktu urodzenia i prawo jazdy.

Kontakty – warto mieć gdzieś spisane wszelkie namiary na ambasadę lub inne polskie instytucje.

Komórka bez simlocka – na miejscu będziesz musiał zaopatrzyć się w kartę sim – warto więc przewidzieć tę potrzebę.

Słownik z rozmówkami – może ułatwić Ci załatwienie wielu spraw i poradzić w trudnych sytuacjach.

Gotówka – na początku musisz poczucie bezpieczeństwa, warto zaopatrzyć się więc w obie waluty. Dzięki temu unikniesz także prowizji w bankomatach.

Apteczka – na wszelki wypadek warto ją mieć przy sobie.

Mamy nadzieję, że te informacje okazały się dla Was przydatne. W razie dodatkowych wątpliwości możecie skorzystać z naszych konsultacji – KLIK.

By |2017-06-22T10:24:52+00:00czerwiec 18th, 2017|Categories: Najnowsze, Początki w Holandii|Tags: , , , |0 Comments

About the Author:

Jesteśmy grupą osób, które od lat pasjonują się światem wiatraków, tulipanów i rowerów. Chcemy służyć pomocą Polakom potrzebującym rady i wsparcia za granicą. Pośredniczymy w kontakcie z zagranicznymi urzędami i instytucjami, wspieramy przy zawieraniu umów i transakcji, oferujemy tłumaczenia oraz kursy językowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej strony oraz do kontaktu.

Leave A Comment